II Wielka Gala BIG DATA Awards odbyła się 20 kwietnia 2016 r. w sali balowej Copernicus w Hotelu Westin w Warszawie. Podczas uroczystej kolacji nagrodzono ludzi oraz instytucje, którzy w znaczny sposób przyczynili się do rozwoju technologii związanej z Big Data w Polsce. Nagrody zostały przyznane za działalność w 2015 roku. Nagrody BIG DATA Awards przyznano w następujących kategoriach:

  • Polska Innowacja 2015Algolytics za rozwój platformy analitycznej – Algoline, umożliwiającej przewidywanie zdarzeń biznesowych w czasie rzeczywistym. Kapituła Konkursu doceniła innowacyjność i unikalność produktu wynikającą z połączenia automatyzacji analityki predykcyjnej z technologią Big Data. Statuetkę odebrał Pan Arkadiusz Ziemba, Prezes Zarządu Algolytics.
  • Rozwiązanie Roku 2015PKO Bank Polski jako lider bankowości elektronicznej, który jako pierwszy bank w Europie przystąpił do Enterprise Customers Cyber Threat Intelligence Program. Za wyznaczanie najwyższych standardów bezpieczeństwa w zakresie bezpieczeństwa bankowości elektronicznej, podniesienie poziomu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni i minimalizowanie zagrożeń, na które klienci mogą być narażeni w sieci. Nagrodę odebrał Pan Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO BP.
  • Dostawca Roku 2015 – Firma Microsoft, której rozwiązania i usługi są obecne na wszystkich rynkach i we wszystkich sektorach tj.: edukacja, medycyna, sprzedaż, energetyka. Wizja tej firmy oraz jej dotychczasowe rezultaty i znaczenie dla rynku technologii są potwierdzane przez czołowe firmy analityczne, tj.: konsorcjum TPC oraz GARTNER, który w swoim najnowszym raporcie wskazuje Microsoft SQL Server jako niekwestionowanego lider rynku systemów zarządzania operacyjnymi bazami danych. Nagrodę odebrał Pan Przemysław Szuder, Członek Zarządu Microsoft w Polsce.
  • Człowiek Roku 2015 – Nagrodę otrzymał Pan Piotr Prajsnar, Prezes Zarządu Cloud Technologies, za biznesowe wizjonerstwo, wykraczające poza ramy branży IT, które doprowadziło jego spółkę do pozycji największej platformy Big Data w tej części Europy i która od momentu rynkowego debiutu przyniosła inwestorom największą kapitalizację na giełdzie NewConnect.

Wielką Galę BIG DATA Awards poprowadził Pan Marcin Prokop, a uświetnił występem Pan Grzegorz Turnau. W trakcie Wielkiej Gali przeprowadzona została aukcja charytatywna na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, podczas której wylicytowano oryginalną piłkę z Champions Leauge podpisaną przez Luisa Suareza, czapkę oraz flagę z autografem Rory Mcllroy, jednego z najlepszych golfistów świata oraz zdjęcie i rękawicę z autografem Sylvestra Stallone z filmu Rocky.