AI & Big Data Congress: technologia, która zmienia biznes w Polsce

23 i 24 września w Arche Hotel Krakowska, w Warszawie odbędzie się AI & Big Data Congress. Już po raz jedenasty kongres odpowie na pytania związane z digitalizacją, rozwojem technologicznym oraz ewolucją polskich przedsiębiorstw. Jesiennej edycji AI & Big Data Congress będzie towarzyszyło Forum Nowoczesnej Produkcji. Industry Tech. Przewaga dzięki informacji AI & Big Data … Czytaj więcej »

Rada Programowa AI & Big Data Congress (10 czerwiec 2019)

AI i Big Data to potężne połączenie, które kształtuje przyszłość firm i tego, w jaki sposób budują one wartość swoich danych oraz możliwości analityczne. To zestaw dwóch niesamowitych, nowych technologii, które mają potencjał, by wybić przedsiębiorców poza status quo i pozwolić na dostosowanie się do dynamiki rynku. Rada Programowa dotycząca 11. edycji AI & Big … Czytaj więcej »

Wielka Gala Industry & AI Night

12 marca 2019 r. o godz. 19:00 w Sheraton Warsaw Hotel, odbyła się Wielka Gala Industry & AI Night, podczas której zostały rozdane nagrody w ramach konkursu AI Awards. Wydarzenie oraz Aukcje Fundacji Dziecięca Fantazja poprowadziła Agnieszka Cegielska. Wśród laureatów konkursu AI Awards znaleźli się: Big Data Innovator – Adform Adform jest globalnym dostawcą rozwiązań … Czytaj więcej »

Wykorzystanie technologii przyszłości, podczas 10. AI & BIg Data Congress

12-13 marca w Sheraton Warsaw Hotel odbył się AI & Big Data Congress. Dzięki dużej ilości use case’ów i krótkich debat, kongres w dynamiczny sposób przedstawił kierunek w jakim zmierza cały świat i podał pragmatyczne przykłady wdrożeń, które mają już swoje zastosowanie w firmach. W tym sezonie duetem dla tego projektu było Forum Nowoczesnej Produkcji. … Czytaj więcej »

AI: kontrolować czy nie kontrolować? Wywiad z Pawłem Rzeszucińskim

Dr Paweł Rzeszuciński w grudniu ub. r. występował w Parlamencie Europejskim w ramach spotkania European Internet Forum, na którym ostrzegał przed zagrożeniami dla demokracji mogącymi wynikać z wykorzystania AI w mediach społecznościowych, przedtem na AI & Big Data Congress podejmował kwestie miękkie związane z AI, zwłaszcza w kontekście problemu uprzedzeń (bias). Jest autorem ponad 30 publikacji w międzynarodowych … Czytaj więcej »

AI: kontrolować czy nie kontrolować? Wywiad z Pawłem Rzeszucińskim

Zastosowanie AI w przemyśle podczas 10. AI & BIg Data Congress

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w przemyśle, to zagadnienie, które dopiero od niedawna funkcjonuje w biznesie. Czy używanie tego terminu w tym kontekście jest nad wyrost? Czy z perspektywy polskiego rynku, idea uczących się algorytmów wspierających produkcję, to jedynie daleko wysunięte prognozy? Z całą pewnością mamy do czynienia z dużą liczbą danych, którą trzeba umiejętnie zagospodarować. O … Czytaj więcej »