Laureaci Konkursu AI Awards

Big Data Innovator – Adform

Adform jest globalnym dostawcą rozwiązań ad tech. Został uznany przez firmę Gartner za jednego z liderów branży. Wykorzystuje zaawansowane techniki uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do optymalizacji rynku sprzedaży reklam w Internecie oraz zapobiegania nadużyciom.

AI Innovator – Edward.ai

Za stworzenie jednego z pierwszych na świecie i pierwszego w Polsce inteligentnego asystenta wspomagającego pracę sprzedawców – Edwarda. Edward działa w tle telefonu komórkowego automatyzując czynności takie jak tworzenie notatek, podsumowań. Planuje kolejne kroki sprzedażowe oraz generuje inteligentne przypomnienia tym samym w znaczący sposób usprawniając pracę działów sprzedaży.

Person of the Year – Jarosław Królewski, CEO, Synerise

Za kierowanie jedną z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data opierającej swój rozwój na innowacji, konkurującej z największymi podmiotami w branży. Jarosław Królewski to inwestor, naukowiec, przedsiębiorca i filantrop, autor bestsellerowych publikacji oraz laureat wielu nagród.