Laureaci Konkursu Big Data Awards

Polish Big Data & AI – TogetherData

Badacze danych z TogetherData pomagają przedsiębiorstwom wykorzystywać potencjał drzemiący w Big Data w praktyce. Pokazują na żywym organizmie firmy, jak przekuć zgromadzone przez nią informacje w realny kapitał finansowy. Firma TogetherData stworzyła m.in. inteligentne chatboty, które usprawniają proces obsługi klienta online.

AI Innovator – Deepsense.ai

Za innowacyjne spojrzenie w przyszłość. Wśród przykładów osiągnięć deepsense.ai są m.in. algorytmy służące do przewidywania niebezpiecznych zjawisk sejsmicznych i ochrony przed nimi ludzi, skutecznego diagnozowania chorób takich jak retinopatia cukrzycowa, czy też usprawnienia obrony narodowej Wielkiej Brytanii za pomocą analizy zdjęć satelitarnych.

Big Data Solution – Cloud Technologies

Za szeroko zakrojoną skalę działania zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku. Cloud Technologies to firma, która sukcesywnie wprowadza polskie firmy w świat zaawansowanej analizy Big Data. Cloud Technologies stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych o zainteresowaniach użytkowników Internetu, która obecnie przetwarza już ponad 12 miliardów anonimowych profili internautów z 200 państw świata.
Dane gromadzone i przetwarzane przez Cloud Technologies pozwalają marketerom na personalizację kampanii reklamowych w sieci oraz rozbudowywanie rozwiązań klasy Business Inteligence w firmach.