12 marca 2019 r. o godz. 19:00 w Sheraton Warsaw Hotel, odbyła się Wielka Gala Industry & AI Night, podczas której zostały rozdane nagrody w ramach konkursu AI Awards. Wydarzenie oraz Aukcje Fundacji Dziecięca Fantazja poprowadziła Agnieszka Cegielska.

Wśród laureatów konkursu AI Awards znaleźli się:

Big Data Innovator – Adform
Adform jest globalnym dostawcą rozwiązań ad tech. Został uznany przez firmę Gartner za jednego z liderów branży. Wykorzystuje zaawansowane techniki uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do optymalizacji rynku sprzedaży reklam w Internecie oraz zapobiegania nadużyciom.
 
AI Innovator – Edward.ai
Za stworzenie jednego z pierwszych na świecie i pierwszego w Polsce inteligentnego asystenta wspomagającego pracę sprzedawców – Edwarda. Edward działa w tle telefonu komórkowego automatyzując czynności takie jak tworzenie notatek, podsumowań. Planuje kolejne kroki sprzedażowe oraz generuje inteligentne przypomnienia tym samym w znaczący sposób usprawniając pracę działów sprzedaży.
 
Person of the Year – Jarosław Królewski, CEO, Synerise
Za kierowanie jedną z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data opierającej swój rozwój na innowacji, konkurującej z największymi podmiotami w branży. Jarosław Królewski to inwestor, naukowiec, przedsiębiorca i filantrop, autor bestsellerowych publikacji oraz laureat wielu nagród.
 
Partnerzy Wielkiej Gali Industry & AI Night:
Atende, APA, Biuro Informacji Kredytowej, Dell Technologies, Manpower, PWC, QSG S.A..
Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją z Wielkiej Gali.