18 kwietnia 2018 r. o godz. 19:00 w Sheraton Warsaw Hotel, odbyła się Wielka Gala SecureTech & Big Data Night. Podczas gali zostały wręczone statuetki w ramach konkursów SecureTech Awards i Big Data Awards. Wydarzenie poprowadził Marcin Prokop.

Wśród laureatów konkursu SecureTech Awards znaleźli się:

SecureTech Future – BIK

Za przygotowanie Platformy Cyber Fraud Detection, która jest zestawem usług i narzędzi wprowadzających możliwość dodatkowej identyfikacji urządzenia, z którego następuje kontakt klienta w kanale online jakim jest telefon, tablet lub komputer. Platforma dokonuje oceny poziomu ryzyka związanego z tym urządzeniem, wykluczając możliwość przeprowadzenia potencjalnego nadużycia w cyfrowym kanale.

Nagrodę odebrał Rafał Bednarek, Wiceprezes Zarządu, Biura Informacji Kredytowej S.A.

SecureTech Work Place – Microsoft

Za system Microsoft 365 – inteligentne i bezpieczne rozwiązanie, które łączy w sobie Office 365, Windows 10 i Microsoft Enterprise Mobility + Security. System zapewnia pracownikom danej organizacji, coraz częściej rozrzuconym po całym świecie, odpowiednie warunki do pracy i rozwoju.

Nagrodę odebrał Paweł Jakubik, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze, Microsoft

SecureTech Project – Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A

Za ideę budowy silnego E-CERT, czyli Zespołu Reagowania na Incydenty Komputerowe dla całego sektora elektroenergetycznego oraz podejmowanie szeregu inicjatyw, które zmierzają w kierunku podniesienia poziomu cyberbezpieczeństwa. Za osiągnięcia i zaangażowanie CERT PSE, które jest doceniane również na arenie międzynarodowej. W roku 2017 Zespół Reagowania na Incydenty Komputerowe PSE przystąpił do dwóch międzynarodowych organizacji: APWG – Anti-Phishing Work Group oraz FIRST.

Nagrodę odebrała Adrianna Konczalska-Bogucka, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.

SecureTech Best Practice – mBank

Za szeroko zakrojone działania edukacyjne wśród swoich klientów oraz w mediach poprzez kampanię: „Uważni w sieci” zobrazowane w formie krótkich filmów. Działania edukacyjne są również prowadzone na spotkaniach z fachowcami z dziedziny cyberbezpieczeństwa, mają więc realny wpływ na wzrost świadomości i fakt, że temat ten przestaje być tabu.

Nagrodę odebrała Iwona Ryniewicz, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Strategii Marketingowej mBanku.

Wśród laureatów konkursu Big Data Awards znaleźli się:

Polish Big Data & AI – TogetherData

Za to, że badacze danych z TogetherData pomagają przedsiębiorstwom wykorzystywać potencjał drzemiący w Big Data w praktyce. Pokazują na żywym organizmie firmy, jak przekuć zgromadzone przez nią informacje w realny kapitał finansowy. Firma TogetherData stworzyła m.in. inteligentne chatboty, które usprawniają proces obsługi klienta online.

Nagrodę odebrali Michał Grams, Prezes Zarządu, TogetherData i Paweł Brach, Wiceprezes Zarządu, TogetherData.

AI Innovator – Deepsense.ai

Za innowacyjne spojrzenie w przyszłość. Wśród przykładów osiągnięć deepsense.ai są m.in. algorytmy służące do przewidywania niebezpiecznych zjawisk sejsmicznych i ochrony przed nimi ludzi, skutecznego diagnozowania chorób takich jak retinopatia cukrzycowa, czy też usprawnienia obrony narodowej Wielkiej Brytanii za pomocą analizy zdjęć satelitarnych.

Nagrodę odebrał Tomasz Kułakowski, CEO, deepsense.ai.

Big Data Solution – Cloud Technologies

Za szeroko zakrojoną skalę działania zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku. Cloud Technologies to firma, która sukcesywnie wprowadza polskie firmy w świat zaawansowanej analizy Big Data. Cloud Technologies stworzyła jedną z największych na świecie hurtowni danych o zainteresowaniach użytkowników Internetu, która obecnie przetwarza już ponad 12 miliardów anonimowych profili internautów z 200 państw świata. Dane gromadzone i przetwarzane przez Cloud Technologies pozwalają marketerom na personalizację kampanii reklamowych w sieci oraz rozbudowywanie rozwiązań klasy Business Intelligence w firmach.

Nagrodę odebrał Piotr Prajsnar, CEO, Cloud Technologies.

Partnerzy Wielkiej Gali SecureTech & Big Data Night: Atende, Dell EMC, Mash, BIK, BIG Info Monitor, MCX Pro, Asseco, Screen Network, CallPage, Sartorial, Exuma Gym, mytaxi.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją z Wielkiej Gali.
Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.